Nedjelja, 3. Došašća (A) – 11.12.2016.

1. KALENDAR novoga tjedna: ● Danas je 3. nedjelja Došašća (tzv. Radosna – "Gaudete"...) ● ponedjeljak 12.12.: Gospa Guadalupska ● utorak 13.12.: Sv. Lucija, dj. i mč. (+o.304) ● srijeda 14.12.: Sv. Ivan od Križa, prez. i n. (+1591.) ● četvrtak 15.12.: Drinske mučenice (+1941.) ● Sljedeća nedjelja, 18.12.: 4. ned. Došašća - sv. misa po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 s. (za narod); Vratnik u 12,00 s. (+ Jure Biondić); ● Sljedeća sv. misa u Brlogu i u Kalu je na Božić (25.12.) u 15,00 s. ●

2. SV. MISE ZORNICE U TJEDNU (u Kompolju) su svaki dan u 7,00 sati.
Misne nakane u ovom tjednu:
- PONEDJELJAK,12.12. - 7,00: po nakani
- UTORAK, 13.12. - 7,00: + Marko i Anka Šporčić
- SRIJEDA, 14.12. - 7,00: nakAna 1
- ČETVRTAK, 15.12. - 7,00: nakAna 2
- PETAK, 16.12. - 7,00: nakAna 3
- SUBOTA, 17.12. - 7,00: nakAna 4

3. ZBOR ima probu u SUBOTU u 19,30 sati (završne pripreme za Božić i Sv. Stjepana).

4. IZBORI ZA NOVE ČLANOVE ŽPV – prema proglasu biskupa Zdenka i osnovnim uputama o izborima održavaju se danas poslije sv. mise u cijeloj našoj biskupiji (osim u župama koje danas nemaju sv. misu). Pravo biranja imaju svi vjernici koji imaju sakramente inicijacije (krštenje, pričest, krizmu)… S listićem na kojemu je popis kandidata postupa se na sljedeći način:
KOMPOLJE: Od 8 (osam) kandidata na listiću bira se 4 (četiri) člana zaokruživanjem rednoga broja ispred imena.
BRLOG: Od 8 (osam) kandidata na listiću bira se 4 (četiri) člana zaokruživanjem rednoga broja ispred imena.
VRATNIK: Od 10 (deset) kandidata na listiću bira se 5 (pet) članova zaokruživanjem rednoga broja ispred imena.

5. PREDBOŽIĆNA ISPOVIJED I SV. MISE ZA BLAGDANE – sve pojedinosti o tome bit će oglašene u sljedeću nedjelju, ali već je dogovoreno da u našemu dekanatu ispovijedanje po župama počinje ovaj tjedan u utorak, a za naše župe (Kompolje i Brlog) ispovijed je u PONEDJELJAK 19.12. u 17 sati!

6. 'ZLATNA MISA' NAŠEGA DOMAĆEG: Kako ste, barem neki od vas, mogli pročitati na portalu naše župe, naš domaći sin, ili kako ga običavamo nazivati DOMAĆI, mons. dr. Milan Šimunović, proslavit će drugi dan Božića, na Sv. Stjepana prvomučenika 26. prosinca u 10 sati, svoju Zlatnu misu, tj. 50. obljetnicu svećeništva. Dakle, on je bio zaređen za svećenika 18. prosinca 1966., znači sljedeće nedjelje je 50 godina, a Mladu misu je slavio, kako se neki stariji i sjećaju, na Novu godinu - 1. siječnja 1967.
On je odlučio da Zlatna misa bude upravo na zimsku Stipanju, na dan zaštitnika naše crkve i župe. Osim toga njegova je izričita želja da to bude na skroman način, jer želi staviti naglasak na Misu zahvalnicu, kako možete pročitati u njegovu Pismu na portalu ili na oglasnoj ploči. Stoga on ne bi pozivao nikoga izdaleka (a ima brojne prijatelje u cijeloj Hrvatskoj), ali i zbog hladnoga vremena, blagdana, zauzetosti svećenika i dr. Njemu je najdraže da to proslavi sa svojim mještanima/župljanima, dakako i - poslije Mise - na božićnom čestitanju-druženju u kvartiru.
Inače, na proljeće, kada bude ljepše vrijeme, ako Bog dâ bit će ovdje predstavljene njegove knjige, i dvije nove koje uskoro izlaze, pa će se okupiti i njegov uži krug prijatelja, a Kompolje će biti opet "centar svijeta", kao na slavlju na blagdan Sv. Stjepana (koje nam samo može uljepšati božićne dane). Dragi župljani, kao vaš župnik don Anđelko se raduje zajedno s vama ovom događaju i moli vas da o tome obavijestite i ostale, svoje susjede i druge, da se u najvećem mogućem broju okupimo najprije ovdje u crkvi na tome jedinstvenom slavlju.
Neka među vama odnosno u cijelom Kompolju ne bude nikoga koji bi se prema ovome slavlju odnosio po onoj uzrečici da "nitko nije prorok u svome selu" pa da rekne npr.: "Ma ča ću se ja motat tamo...!" ili slično tome.
Ako mons. Šimunovića kao svećenika, teologa, publicista, profesora i znanstvenika poštuje cijela Hrvatska (a i izvan domovine), onda bi zaista bio potpuno nerazuman onaj tko bi na ovo slavlje odmahnuo rukom pa makar hladnoća bila minus 20 stupnjeva! Jer ovaj događaj može nam biti samo na ponos i diku te, kako je već rečeno, još više nam uljepšati naša božićna slavlja.