Što (vam) je (sve) čudno?

Čudno je kako NOVČANICA od deset kuna izgleda velika kada je u crkvi damo kao milostinju, a tako mala kad s njom otiđemo u trgovinu.
Čudno je kako dugo traje JEDAN SAT svete mise, a kako brzo prođe devetdeset minuta nogometne utakmice.
Čudno je kako su dugi SATI kada ih provodimo u crkvi, a kako kratki kada gledamo film.
Čudno je kako se ne možemo SJETITI ničega što bismo rekli kada molimo, a nemamo teškoća sjetiti se o čemu ćemo razgovarati s prijateljem.
Čudno je kako se UZBUDIMO kada nogometna utakmica uđe u produžetke, a kako se žalimo kada propovijed traje duže nego obično.
Čudno je kako je teško PROČITATI odlomak iz Biblije, a kako je lako pročitati sto stranica bestselera.
Čudno je kako ljudi žele što bliža SJEDALA na utakmicama i koncertima, a otimaju se za zadnja mjesta u crkvi.
Čudno je kako nam je obavijest o nekom crkvenom događaju potrebna dva ili tri tjedna unaprijed da bismo je mogli uklopiti u RASPORED svojih obveza, a za druge događaje možemo ga prilagoditi i u posljednjoj minuti.
Čudno je koliko problema imaju neki ljudi s razumijevanjem i PAMĆENJEM jednostavnih evanđeoskih sadržaja da bi ih mogli prenijeti drugima, a kako je tim istim ljudima lako razumjeti i prenijeti trač o nekome.
Čudno je kako VJERUJEMO onomu što je objavljeno u medijima, a sumnjamo u ono što piše u Bibliji.

Nije li čudno? (Je li i vama – sve to! – čudno?)

"Ne daj se pobijediti zlom, nego dobrim svladavaj zlo!" (Rim 12,21)

Što (vam) je (sve) čudno?

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>