Što (vam) je (sve) čudno?

Čudno je kako NOVČANICA od deset kuna izgleda velika kada je u crkvi damo kao milostinju, a tako mala kad s njom otiđemo u trgovinu.
Čudno je kako dugo traje JEDAN SAT svete mise, a kako brzo prođe devetdeset minuta nogometne utakmice.
Čudno je kako su dugi SATI kada ih provodimo u crkvi, a kako kratki kada gledamo film.
Čudno je kako se ne možemo SJETITI ničega što bismo rekli kada molimo, a nemamo teškoća sjetiti se o čemu ćemo razgovarati s prijateljem.
Čudno je kako se UZBUDIMO kada nogometna utakmica uđe u produžetke, a kako se žalimo kada propovijed traje duže nego obično.
Čudno je kako je teško PROČITATI odlomak iz Biblije, a kako je lako pročitati sto stranica bestselera.
Čudno je kako ljudi žele što bliža SJEDALA na utakmicama i koncertima, a otimaju se za zadnja mjesta u crkvi.
Čudno je kako nam je obavijest o nekom crkvenom događaju potrebna dva ili tri tjedna unaprijed da bismo je mogli uklopiti u RASPORED svojih obveza, a za druge događaje možemo ga prilagoditi i u posljednjoj minuti.
Čudno je koliko problema imaju neki ljudi s razumijevanjem i PAMĆENJEM jednostavnih evanđeoskih sadržaja da bi ih mogli prenijeti drugima, a kako je tim istim ljudima lako razumjeti i prenijeti trač o nekome.
Čudno je kako VJERUJEMO onomu što je objavljeno u medijima, a sumnjamo u ono što piše u Bibliji.

Nije li čudno? (Je li i vama – sve to! – čudno?)

"Ne daj se pobijediti zlom, nego dobrim svladavaj zlo!" (Rim 12,21)

Što (vam) je (sve) čudno?
"Zbor" u Švici - uz krštenje i svećenički jubilej

U našoj susjednoj župi Švica svetkovina župnoga patrona Sv. Ivana Krstitelja, 24. lipnja, znakovito je protekla obilježena trostrukim slavljem – u župnoj...   >>>

Dvije akcije za slavlje u Kalu

Vrijedni i marljivi Kalčani poduzeli su dvije akcije radi uređenje okoliša svoje crkve u Kalu – betoniranj staze oko crkve, uređenje livade i prilaza te...   >>>