4. korizmena nedjelja (B), 18. ožujka 2012.

1. Spomendani i blagdani u ovom tjednu:

- ponedjeljak 19. 3.: svetkovina Sv. Josipa, zaručnika BDM, zaštitnika Hrvatske – sv. misa u Kompolju u 18,00 sati

- u petak u 18 sati je u Kompolju Križni put i nakon toga sv. misa

- nedjelja, 25. ožujka: 5. KORIZMENA - sv. misa u Kompolju u 10,00 sati, a u Brlogu u 14,30 s. U župnoj crkvi u Kompolju bit će dva krštenja iz župe Brlog, tj. iz dviju obitelji iz Hrvatskog Polja – sakrament sv. krštenja primit će Filip Rukavina i Lana Škorić. Svetkovina Navještenja Gospodinova – Blagovijest, prenosi se na 26. ožujka.

2. Moram pohvaliti one koji su se angažirali u čišćenju prostora oko crkve, kako bismo mogli lijepo obaviti procesiju na Cvjetnicu. U akciji su sudjelovali Tomica Kranjčević, Ante Kranjčević, Pere Kranjčević, Renato Kranjčević, Damir-Dado Rubčić, Josip Rubčić, Marko Rubčić i Damir Bilović.

3. Predlažem također da što prije krenemo s radovima za podizanje križa ispred crkve u Kompolju – pa da ga blagoslovimo na Vel. petak! Poslije mise dogovor o tome s članovima pastoralnog vijeća.

4. U cijeloj Hrvatskoj u svim biskupijama već su prije 15 dana započele prijave za Susret hrvatske katoličke mladeži u Sisku, u subotu i nedjelju, 5. i 6. svibnja. Naš Otočki dekanat organizira dva autobusa – jedan za subotu, a drugi za oba dana. Mladi će biti smješteni po obiteljima u Sisku i okolici. Cijena karte za autobus je 100 kn. Ako iz obitelji ide dvoje mladih platit će pola karte. Prijave su do 30. ožujka!!!

5. Opet ponavljam, s molbom da vi potaknite i druge: petkom je u župnoj crkvi u Kompolju pobožnost Križnoga puta u 18,00 sati, a potom sveta misa. Imamo do Vel. tjedna još samo dva petka. Opet moram izraziti radost što je prekjučer na pobožnosti bio veliki broj vjernika.

6. Na dekanatskom sastanku svećenika našega dekanata u subotu 17. ožujka u Sincu dogovoren je raspored ispovijedanja po župama. Vjernici naših župa Kompolje i Brlog imat će prigodu za preduskrsnu ispovijed na Vel. ponedjeljak u 17,00 sati. Bit će više svećenika pa koliko možete obavijestite i druge. Javite mi također za starije pa ću ih posjetiti kod kuće.

7. Opet potičem – čitajte katolički tisak! Čitanje razvija moždane vijuge, gledanje televizije zaglupljuje. Tko ne čita – umire glup! Čitajte Bibliju, dobre knjige i katolički tisak!