Nedjelja 13. kroz godinu (A), 2.7.2017.

1. KALENDAR novoga tjedna. Danas je 13. nedjelja liturgijskog vrjemena "kroz godinu" ● ponedjeljak 3.7.: Sv. Toma apostol ● srijeda 5.7.: Sv. Ćiril, monah (+869.) i Metodije, biskup (+885.) – suzaštitnici Europe ● četvrtak 6.6.: Sv. Marija Goretti, dj. i mč. (+1902.) ● Sljedeća nedjelja, 9. srpnja: 14. kroz godinu (ujedno spomendan Bl. Marije od Propetoga Isusa) - sv. misa po redovitom rasporedu: Kompolje u 10.00 sati (za narod); Vratnik u 12,00 s. (+ Bosiljka i Franjo Gido); Brlog u 15,00 s. (+ Marko Lončar – Šmit, 1. godišnjica) ● Sljedeća sv. misa u Kalu je u nedjelju 6.8. u 15,00 sati (+ Jure Katalinić, "30. dan") ●

2. SV. MISE u TJEDNU (radnim danom – u Kompolju) – u 19,30 s. – U KVARTIRU!
Misne nakane:
- PONEDJELJAK, 3.7. - 19,30: za blagoslov svih naših Toma
- UTORAK, 4.7. - 19,30: + Marko Lončar (Šmit) – 1. godišnjica
- SRIJEDA, 5.7.
- ČETVRTAK, 6.7.
- PETAK, 7.7. - 19,30: po nakani
- SUBOTA, 8.7. - 19,30: po nakani

3. ZBOR ima probu u SUBOTU u 20,00 s. – priprema se program za Stipanju!

4. KRIZMANIKE podsjećamo – a to je podsjetnik i svoj školskoj djeci – da tijekom praznika ni jedan vjernik ne smije dušu i duhovni život "poslati na praznike"… Dakle, Isus nas sve svake nedjelje (u župnoj ili u nekoj drugoj crkvi) čeka na zajedničkom slavlju. Oni koji nisu preuzeli Uspomenu i darove ili nisu vratili plašteve, neka to učine u sljedeću nedjelju!

5. ZAPOČELA JE OBNOVA NAŠE CRKVE - izvođač radova, GIVI d.o.o. iz Otočca započeo je montažu skele u crkvi, a potom će nastaviti s planiranim poslovima. Istodobno će biti iskop kanala od kvartira do crkve i polaganje cijevi za grijanje, a na kraju slaganje novih klupa. Radovi bi trajali oko mjesec dana, a kroz to vrijeme sv. misa će biti u kvartiru!

6. PRILOZI ZA OBNOVU CRKVE stižu, hvala Bogu, kako i želimo. Dosad je skupljeno malo više od 130.000 kuna, što znači da nam treba još oko 70.000. Većina darovatelja je izvan naše župe - svi su objavljeni na portalu. Od prikupljenih darova naši župljani dali su malo više od 20.000 kn (40-ak obit. dalo je OD), od GSB dobili smo 20.000 kn! Molimo župljane-darovatelje da potaknu i druge neka se svojim darom ugrade u ovo djelo te da i sami nađu još neke (makar male) darovatelje.

7. "ZLATNA MISA" – slavlje 50. obljetnice misništva mons. Tomislava Šporčića slavi se dva dana: u subotu 15.7. – u 10,00 s. sv. misu predvodi zlatomisnik, a propovijeda biskup Zdenko.; u 11,00 sati je predstavljanje spomen-knjige o zlatomisniku POZIV, POSLANJE I SLUŽENJE. Drugi dan slavlja je na Karmenicu u zlatomisnikovu rodnom Kuterevu, u nedjelju 16.7. – to je proslava zaštitnice župe Kuterevo - misno slavlje je u 11,00 s., nakon blagoslova nove slike Sv. Roka i svečane procesije koja počinje u 10,30 s. Zbog tih dvaju slavlja u nedjelju 16.7. u Kompolju će sv. misa biti iznimno u 19,30 sati.