Dekanatski susret u Švici

U župnom domu u Švici u ponedjeljak, 5. ožujka održan je redoviti mjesečni radni susret svećenika Otočkoga dekanata. Nakon molitve Trećega časa, domaćin vlč. Mile Rajković održao je nagovor o temi Korizma s vjernicima u župi. Posvijestio je najprije značenje Korizme i njezin odraz u životu vjernika prijašnjih naraštaja, a potom je naglasio komplementarnost pojmova i prakse "obraćenja" i "preobraženja", dodavši da se rijetko u propovijedima govori o preobraženju, osim u svezi s blagdanom Kristova preobraženja, tj. o događaju vezanu uz Isusa. "Dobro je u našim poukama često govoriti o obraćenju, ali je potrebno usmjeravati obraćenje na buduće preobraženje po Kristu. Jer samo ono daje smisao cjelokupnom našem vjerničkom životu", zaključio je vlč. Rajković.

Potom je dekan mons. Tomislav Šporčić održao izlaganje o potrebi, pomoći i načinu djelovanja župnih pastoralnih vijeća, budući da će se 18. ožujka na Udbini održati susret članova ŽPV Gospićko-senjske biskupije. Zatim je bilo riječi o dekanatskom obiteljskom hodočašću na Krasno, koje će se upriličiti 12. svibnja, a potom su se svećenici osvrnuli na subotnje korizmeno hodočašće otočkoga i gospićkoga dekanata u katedralu, ističući uglavnom nedostatke dosadašnje organizacijske i idejne koncepcije toga susreta, kao i potrebu unošenja novih sadržaja u skladu s novim mentalitetom vjernika i potrebama u novim okolnostima života. Nakon toga je dekan dao osvrt na netom završeni tečaj za zaručnike, istaknuvši golemo smanjenje broja mladenaca, te je najavio akciju "24 sata za Gospodina" koja će se, prema programu koji je predložen od biskupije, u crkvi u Otočcu upriličiti u petak 9. ožujka. Na koncu je mons. Šporčić obavijestio svećenike o glazbenom događaju pod naslovom "O Isuse izranjeni… - pučka korizmena pjevana baština i pobožnosti Like i Gacke", koje pod vodstvom dr. Jerka Ćalete organizira zagrebačka udruga "Pasionska baština", a održat će se u subotu 10. ožujka u crkvi u Otočcu.

U nastavku susreta svećenici su dogovorili raspored korizmeno-uskrsnog ispovijedanja u svim župama Otočkoga dekanata, a druženje je nastavljeno zajedničkim bratskim ručkom, koji je svećenicima pripremila župnikova suradnica Dragica. Sljedeći dekanatski sastanak održat će se 16. travnja u Kompolju.

Srijeda, 7. Ožujak 2018.

Dekanatski susret u Švici
Poruka biskupa Zdenka za Katehetsku nedjelju

Biskupova poruka učenicima, roditeljima i vjeroučiteljima za školsku godinu 2018./2019. VAŽNOST VJERSKOG ODGOJA I DUHOVNA ZVANJA Draga braćo i sestre,...   >>>