Dan Gospodnji, Cvjetnica - nedjelja Muke Gospodnje (B), 25.3.2018.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je Cvjetnica – nedjelja Gospodinove Muke, početak Velikoga tjedna ● ponedjeljak, 26. ožujka: USKRSNA ISPOVIJED u našoj župi (i za župu Brlog) ● četvrtak, 29.3.: Vel. ČETVRTAK – dan ustanove Euharistije ● petak, 30.3.: Vel. PETAK – dan Muke Gospodnje – zapovijedani POST i NEMRS ● subota, 31. 3.: Vel. subota – dan šutnje i žalosti…; navečer Vazmeno bdijenje ● Sljedeća nedjelja, 1. travnja: VAZAM – NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEGA - sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati (za narod); Vratnik u 12,00 s. () ● Brlog u 15,00 s. (+ Marica, Božo i Željko Babić); C.Kal u 15,00 s. (+ Zvonko i Marija Šimunić)

2. SV. MISE i OBREDI u VEL. TJEDNU:

- VEL. PONEDJELJAK, 26.3. - 18,00 s.:
POKORNIČKO BOGOSLUŽJE pa SV. MISA: za blagoslov naših dobročinitelja
- VEL. UTORAK, 27.3. - 19,00 s.:
● Vratnik u 17,00 s.: POKORNIČKO BOGOSLUŽJE i SV. MISA
● Kompolje u 19,00 s. po nakani
- VEL. SRIJEDA, 28.3. - 19,00 s.: po nakani S.P. (za jednu dušu)
- VEL. ČETVRTAK, 29.3. - Misa Večere Gospodnje
● Vratnik u 18,00 s.:
● Kompolje u 19,00 s.: po nakani
- VEL. PETAK, 30.3.- Obredi Muke Gospodnje
● Brlog u 17,00 s.
● Vratnik u 18,00 s.
● Kompolje u 19,00 s.
- VEL. SUBOTA, 31.3.: - Vazmeno bdijenje
C.Kal u 17,00 s.: Služba Riječi i uskrsni blagoslov jela ● Vratnik u 21,00 s.: + pok. ob. Nekić
Kompolje u 21,00 s.: po nakani

3. PREDUSKRSNA ISPOVIJED u našoj župi (i za župu Brlog) je u Vel. ponedjeljak 26.3. Pokorničko bogoslužje s početkom u 18,00 s. vodi mons. Šimunović, a potom je slavlje sv. mise. Dođite svi i potaknite druge da dođu – bit će više svećenika na raspolaganju za sakrament pomirenja.
USKRSNA ISPOVIJED u župi VRATNIK bit će u Vel. UTORAK u 17,00 sati. BLAGOSLOV obitelji nastavlja se na Vel. ponedjeljak u MELNICAMA (na glavnoj cesti) poslije 10,00 sati.
Mogućnost za ISPOVIJED bit će i u nedjelju, na Uskrs od 9,30 s.

4. KORIZMENE AKCIJE 'CARITAS' i 'MISEREOR' kao i svake godine traju do ove nedjelje, tj. do Cvjetnice, ali svoj dar možete i naknadno priložiti pa će ga župnik predati u biskupiju. Odricanje u korist potrebnih je djelo milosrđa također za naše dobro! Imamo još Caritasovih kutijica-kasica i omotnica za dar za razne potrebe naše biskupije!

5. 'OBITELJSKU NEDJELJU' ćemo od sljedećega mjeseca slaviti u dvije zasebne skupine. U nedjelju 8.4. je susret za KRIZMANIKE i njihove OBITELJI. Misu će voditI župnik, a poslije će u kvartiru biti tzv. RODITELJSKI SASTANAK (zajedno s djecom), na kojem će se dogovoriti svi potrebni uvjeti i pojedinosti za slavlje.
U nedjelju 15.4. je susret za PRVOPRIČESNIKE i njihove OBITELJI, koji će voditi naš Domaći – misno slavlje u crkvi i zajedničku uobičajenu katehezu u kvartiru.
Obiteljima kandidata za te sakramente sada su susreti neizostavna obveza jer su bliža priprava za slavlje tih sakramenata.
Također, osim 'Obiteljske nedjelje', KRIZMANICI će poslije Uskrsa imati zajedničku tjednu bližu pripravu! Neki su dosad, zajedno s roditeljima, propustili dosta redovitih nedjelja i neke 'obiteljske nedjelje' – TO se više ne može tolerirati (jer vjeronaučna godina započela je u RUJNU 2017.!) pa je propuste potrebno nadoknaditi (oni koji to ne žele slobodno se mogu spremati za krizmu sljedeće godine ili je odgoditi do vjenčanja!)!

6. ZBOR ima kratku PROBU u ČETVRTAK poslije mise Večere Gospodnje.

7. RASPORED svih glavnih SLAVLJA do Stipanje bit će u posebnom listiću za Uskrs! Također, obitelji će dobiti obavijest i raspored svih katehetskih susreta koji slijede.