U Brlogu krštena Magdalena Lončar

U turobnoj slici hrvatske demografske stvarnosti već dugo je o pojedinim župama i mjestima naše biskupije (negdje doista s razlogom) stvorena "katastrofalna slika" – umjesto da je proširena svijest o takvom stanju zapravo na cijelu našu Županiju pa i Biskupiju! Među takve 'sažalno-sućutne' župe spada i Brlog.

Međutim, stvarnost nudi podpuno, makar samo razmjerno, drukčiju odnosno ljepšu sliku – u Brlogu je BBB! To nije kratica ni neke navijačke skupine, ni kreditnog rejtinga Gacke doline, ni oznaka proizvoda lošije kvalitete za drugorazredno tržište… nego znači – BABY BOOM BLAGOSLOV! Naime, u samo 14 (četrnaest!) dana mjeseca svibnja kršteno je TROJE DJECE, a dvoje od njih je ČETVRTO dijete iz mlade obitelju. Uz to, ove godine četvero je djece primilo Prvu svetu pričest!

Već smo u prilogu o župnom slavlju "Elizabete" izvijestili o krštenju Kristijana Jurkovića i troje prvopričestnika (s Babića Mosta), a sada – s velikom isprikom za kašnjenje s ovom objavom! – donosimo vijest o krštenju Magdalene Lončar (i, u posebnom prilogu, krštenje Luke Jurkovića iz Brloške Dubrave).

MAGDALENA (Ena) je prvo dijete poznatog i vrstnog mladog vlastnika stolarske radionice "Drvostil" Dragoslava Lončara i njegove supruge Josipe, a krstna kuma bila je Josipa Pavelić iz Otočca. Slavlje sakramenta Krštenja bilo je 13. svibnja, na redovitoj sv. Misi u drugu nedjelju mjeseca, koja je ujedno bila Svjetski dan medija. U prigodnoj propovijedi župnik don Anđelko, koji je Magdalenu krstio, istaknuo je – budući da je papa Franjo poruku za Dan medija naslovio "Istina će vas osloboditi. Lažne vijesti i novinarstvo mira" – kako đavao i danas, kao što je zaveo Adama i Evu, preko lažnih vijesti u medijima zavodi i zavađuje i ljude i Isusove učenike. Zato nam Isus posvješćuje da će nas samo Istina osloboditi, naglasio je župnik i dodao kako je važno pametno koristiti medije (da se ne upadne u ovisnost i robstvo), redovito čitati Sv. pismo te hraniti dušu na euharistijskom slavlju.

Obitelj novokrštenice Magdalene priredila je u svojem domu u Lončarima domjenak za najbližu rodbinu i prijatelje, kojima se pridružio i župnik. U predvečerje na istoku se pokazala duga, koja je, gledana iznad Raspela u Lončarima, imala istu poruku koju je Bog poslao patrijarhu Noi nakon što je završio opći potop, a to je znak nade u životniju budućnost i Lončara, i Brloga i cijele Gacke doline. Bogu hvala!

I Magdaleni i Luki i Kristijanu želimo napredak u dobi, mudrosti i milosti pred Bogom i pred ljudima, a njihovim roditeljima čestitamo i zahvaljujemo na obogaćenju darom života i svoje župe, i Crkve i Naroda!

Četvrtak, 7. Lipanj 2018.

U Brlogu krštena Magdalena Lončar
Novi niz 'Obiteljskih nedjelja' u Kompolju

Prvo takvo nedjeljno slavlje u novoj pastoralnoj godini, održano u Kompolju 14.10. (za župe Kompolje i Brlog), nije nažalost privuklo sve kojima je takav...   >>>

Župljani Draškovca posjetili Kompolje