Na Vratniku radostno slavlje Kristove Gozbe ljubavi za dvoje prvopričestnika

Po staroj izreci da za dobre i lijepe vijesti nikada nije kasno, objavljujemo s "malim" vrjemenskim odmakom (zbog različitih okolnosti) doista lijepu i radostnu vijest o slavlju Prve pričesti na Vratniku 3. lipnja. Tome sakramentu Isusove Gozbe ljubavi, u župnoj crkvi Sv. Mihovila prvi put su pristupili Ivan Katalinić iz Melnica i Nikolina Katalinić iz Crnoga Kala.

Sakramentu pomirenja prvi put su pristupili dva dana prije također na Vratniku. Lijepo ih je i veoma kvalitetno za sakramente pripremila vjeroučiteljica Kristina, a tome je doprinio i mons. Milan Šimunović 'Domaći', kad god je slavio sv. misu na Vratniku. Vjeroučiteljica je također za samo slavlje angažirala senjskoga katedralnog zborovođu Ivana Prpića Špiku, koji je kao pjevač i orguljaš vodio pjevanje, kao i "senjskoga slavuja" Mateja Prpića (također prvopričestnika), koji je posluživao kod oltara te tijekom pričešćivanja svojim zvonkim glasom odpjevao poznatu pjesmu "Krist na žalu".

Prvo misno čitanje proglasila je vjeroučiteljica Kristina, a drugo Zorica nekić. Nakon evanđelja župnik don Anđelko je u dijaloškoj propovijedi prvopričestnicima i vjernicima posvijestio čudo Isusove ljubavi kojom je htio s nama do konca svijeta ostati pod prilikama Kruha. Naglasio je da na tome čudesnom i neshvatljivom daru trebamo Bogu biti trajno zahvalni te ljubav prema njemu pokazivati redovitim nedjeljnim slavljem gdje ćemo ga slaviti i "puniti svoje duhovne baterije" radošću i snagom za svjedočenje Evanđelja i istine da je Isus Krist trajno s nama.

Poslije pričesti Ivan i Nikolina - za koje je, trudom vjeroučiteljice i župljanki koje su joj pomogle, cijela crkva bila ukrašena, uz dva specijalna stolca ispred oltara, a buketiće im je darovala otočka Cvjećarnica Hrvoja Marincela – izveli su jednu lijepu recitaciju. Po završetku cijeloga slavlja djeca su se sa župnikom i roditeljima fotografirala za uspomenu (hvala 'fotoreporterkama' Barbari i Valentini, koje je na kraju za nagradu župnik fotografirao s prvopričestnicima!). Nakon euharistijskoga slavlja, pred crkvom je pod sjenom starih i visokih stabala upriličeno druženje i mali domjenak u čast "naše male budućnosti", koja će – kako je naglasio župnik – sigurno biti velika ako se podpuno oslonimo na Isusa Krista!

Utorak, 19. Lipanj 2018.

Na Vratniku radostno slavlje Kristove Gozbe ljubavi za dvoje prvopričestnika
Poruka biskupa Zdenka za Katehetsku nedjelju

Biskupova poruka učenicima, roditeljima i vjeroučiteljima za školsku godinu 2018./2019. VAŽNOST VJERSKOG ODGOJA I DUHOVNA ZVANJA Draga braćo i sestre,...   >>>