Dan Gospodnji, 30. NED. 'kroz god.' (B) – 28.10.2018.

1. KALENDAR novoga tjedna ● Danas je 30. nedjelja "kroz godinu" ● četvrtak 1.11.: SVETKOVINA SVIH SVETIH ● petak 2.11.: Dušni dan – spomen svih vjernih pokojnika ● Sljedeća nedjelja, 4.11.: 30. 'kroz godinu' – ujedno spomendan Sv. Karla Boromejskog, svetkovina u župi Karlobag - sv. mise po redovitom rasporedu:  Kompolje u 10,00 sati (misa za blagoslov svih župljana)  Vratnik u 12,00 s.:  C.Kal u 15,00 s.: + Jure i Manda Katalinić i cijela obitelj ● Sljedeća sv. misa u Brlogu je na svetkovinu Svih Svetih, a potom u nedjelju 11.11.

2. SV. MISE u 30. TJEDNU 'KROZ GODINU'
- PONEDJELJAK, 29.10. - 19,00 s.:
- UTORAK, 30.10. - 19,00 s.:
- SRIJEDA, 31.10. - 19,00 s.: po nakani
- ČETVRTAK, 1.11. – SVI SVETI
Kompolje - 10,00 s.: 'pro populo' (za blagoslov župljana)
Vratnik - 12,00 s.: 'kumulativna'
Brlog - 15,00 s.: +Dragan i Marija Rukavina, Vlado i Manda Majer, Kata Šprajc; +Toma, Mile, Anka, Katica i Dane Anić i pok. ob. Anić; Ankica, Božo, Zdravka, Joso i Kata Maras i svi pok. ob. Maras te sve duše u čistilištu
- PETAK, 2.11. – Dušni danVratnik - 16,00 s.: za duše u čistilištu i na Papinu nakanu ● Kompolje - 19,00 s.: + Božena Kranjčević - SUBOTA, 3.11. - 19,00 s.: + Zora, Stjepan, Božo, Anka, Mile, Milka i Mara Rukavina te svi pok. ob. Rukavina; Stjepan, Mile, Kata, Anton i Josip Grčević te svi pok. ob. Grčević

3. LISTOPADSKA POBOŽNOST u čast Kraljice sv. Krunice je do konca mjeseca u crkvi u Kompolju u 19,00 s. (svake nedjeljom krunica se moli prije sv. mise). Potičemo sve vjernike na moljenje krunice svaki dan (i nakon listopadskih pobožnosti), kao što nam je papa Franjo preporučio, dodajući staru molitvu Majci Božjoj "Pod obranu se tvoju utječemo", i to na dvije važne nakane: za Crkvu (papina želja) i za duhovna zvanja (potreba naše biskupije)!

4. 'OBITELJSKE NEDJELJE' za djecu i roditelje, kao prošle godine, opet planiramo jednom mjesečno - sljedeću najavljujemo za nedjelju 18.11. Podsjećamo, to je katehetski susret za SVU DJECU od 1. do 8. razr. (i njihove roditelje!), a kandidatima za Prvu Pričest i Krizmu to je ozbiljna OBVEZA. Uz to, u prvom dijelu godine (tj. u prvom polugodištu) imaju kao najvažniji sadržaj u pripremi za sakramente također redovitu nedjeljnu sv. misu! Poslije toga imat će dodatne sadržaje.
Kandidati za Prvu pričest i Krizmu – učenici 2. i 3. raz. te 7. i 8. raz. osnovne škole – koji još nisu preuzeli Upisnicu/Prijavnicu za župnu katehezu (koju će ispuniti te s podpisima roditelja vratiti u nedjelju nakon toga) neka to učine što prije.

5. AKCIJA prikupljanja hrane za naša sjemeništa u Rijeci i Zadru službeno završava u nedjelju 28.10., ali hranu je moguće dovesti u garažu kod kvartira (u Kompolju) i u ponedjeljak, kada župnik ima dogovor za prijevoz, koji će organizirati biskupijski ekonom. U Brlogu je mjesto prikupljanja kod Marine Šimunić. Na Vratniku će Zorica proći kroz mjesto i prikupiti darove, a u Kalu potičemo vjernike da dar ostave kod Marka Larme. Pozivamo vjernike da budu darežljivi (kao što je ove godine Bog sve obilato obdario plodovima zemlje…).

6. BISKUPIJSKI SUSRET 'ŽPV' je u nedjelju 4.11. u Otočcu s početkom u 15,00 s.

7. BISKUPIJSKI SUSRET ČITAČA održava se u SUBOTU 17.11. na Plitvicama s početkom u 10,00 s.

8. ZBOR ima probu u subotu poslije večernje mise, tj. u 19,30 s.

Raspored predbožićnih ispovijedi u Otočkom dekanatu

U župnom domu u Ličkom Lešću u ponedjeljak 3. prosinca održan je redoviti radni sastanak svećenika Otočkoga dekanata. Na početku susreta kolege svećenike...   >>>

Propovijed biskupa Zdenka u Švici

(četvrtak 8. studenoga 2018.) Evanđelje: Lk 15,1-10 Braćo i sestre, Isus ovdje govori o pastiru koji čuva ovce, ali nije teško prepoznati da je u...   >>>