MOLITVE I MISE ZA ZDRAVLJE VLČ. MILE RAJKOVIĆA

u švičkoj crkvi, od 5. do 9. studenoga 2018.

Molitva i rad za duhovna zvanja, svećenička i redovnička, zadaća je svih kršćana, svake župne zajednice. To je u našoj, Gospićko-senjskoj biskupiji još potrebnije – poglavito u ovoj pastoralnoj godini "duhovnih zvanja" - jer nedostaje svećenika. Župljani su pozvani moliti za nova zvanja, ali i podržavati svoje svećenike da mogu što bolje i dugi niz godina izvršavati svoju službu.

U tome duhu je došlo i do ove inicijative o kojoj je ovdje riječ. Naime, budući da bi župnik švički vlč. Mile Rajković, nakon svih pretraga, trebao biti podvrgnut operaciji srca (novi zalisci, uz 'bajpas') u tjednu od 5. do 9. studenoga 2018., u švičkoj će crkvi Sv. Ivana Krstitelja u tome tjednu svaki dan s početkom u 17 sati biti molitve i mise za bolesne svećenike, a posebice za pozitivan ishod operativnoga zahvata vlč. Mile. Mise će predvoditi don Anđelko Kaćunko, kompoljski župnik, i mons. dr. Milan Šimunović, koji će održati i kratke kateheze o kršćanskom smislu ljudskoga trpljenja, a na temelju enciklike pape Sv. Ivana Pavla II. "Spasonosno trpljenje". Upravo je tjelesna i duševna patnja za sve nas velika kušnja i poziv na razmišljanje i molitvu.

Pozivaju se župljani koji to mogu da se uključe u ove susrete. A jer je vlč. Mile bio dugogodišnji župnik također u Kompolju i Brlogu pozivaju se vjernici tih župa da se pridruže ovim molitvenim nakanama. Stoga u Kompolju u te dane neće biti večernje mise. Tako ćemo svi biti ujedinjeni u kršćanskom solidarnom zajedništvu s našim vlč. Milom, kojega preporučujemo Božjoj promisli i stručnim rukama liječnika na KBC Rebro u Zagrebu u ovoj zahtjevnoj operaciji.

Neka naše razne žrtve i patnje budu podnesene za sve koji su suočeni s većim zdravstvenima teškoćama, a ovih dana osobito na nakanu da naš vlč. Mile izdrži u situaciji u kojoj se nalazi.

Četvrtak, 1. Studeni 2018.

Propovijed biskupa Zdenka u Švici

(četvrtak 8. studenoga 2018.) Evanđelje: Lk 15,1-10 Braćo i sestre, Isus ovdje govori o pastiru koji čuva ovce, ali nije teško prepoznati da je u...   >>>

U Kompolju krštena Magdalena Patricija Šimunović

U nedjelju 28. listopada u kompoljskoj je crkvi na euharistijskom slavlju sakramentom sv. krštenja Crkvi pridružena Magdalena Patricija Šimunović, drugo...   >>>