Molitvena akcija za zdravlje vlč. Rajkovića

MOLITVE I MISE ZA ZDRAVLJE VLČ. MILE RAJKOVIĆA

u švičkoj crkvi, od 5. do 9. studenoga 2018.

Molitva i rad za duhovna zvanja, svećenička i redovnička, zadaća je svih kršćana, svake župne zajednice. To je u našoj, Gospićko-senjskoj biskupiji još potrebnije – poglavito u ovoj pastoralnoj godini "duhovnih zvanja" - jer nedostaje svećenika. Župljani su pozvani moliti za nova zvanja, ali i podržavati svoje svećenike da mogu što bolje i dugi niz godina izvršavati svoju službu.

U tome duhu je došlo i do ove inicijative o kojoj je ovdje riječ. Naime, budući da bi župnik švički vlč. Mile Rajković, nakon svih pretraga, trebao biti podvrgnut operaciji srca (novi zalisci, uz 'bajpas') u tjednu od 5. do 9. studenoga 2018., u švičkoj će crkvi Sv. Ivana Krstitelja u tome tjednu svaki dan s početkom u 17 sati biti molitve i mise za bolesne svećenike, a posebice za pozitivan ishod operativnoga zahvata vlč. Mile. Mise će predvoditi don Anđelko Kaćunko, kompoljski župnik, i mons. dr. Milan Šimunović, koji će održati i kratke kateheze o kršćanskom smislu ljudskoga trpljenja, a na temelju enciklike pape Sv. Ivana Pavla II. "Spasonosno trpljenje". Upravo je tjelesna i duševna patnja za sve nas velika kušnja i poziv na razmišljanje i molitvu.

Pozivaju se župljani koji to mogu da se uključe u ove susrete. A jer je vlč. Mile bio dugogodišnji župnik također u Kompolju i Brlogu pozivaju se vjernici tih župa da se pridruže ovim molitvenim nakanama. Stoga u Kompolju u te dane neće biti večernje mise. Tako ćemo svi biti ujedinjeni u kršćanskom solidarnom zajedništvu s našim vlč. Milom, kojega preporučujemo Božjoj promisli i stručnim rukama liječnika na KBC Rebro u Zagrebu u ovoj zahtjevnoj operaciji.

Neka naše razne žrtve i patnje budu podnesene za sve koji su suočeni s većim zdravstvenima teškoćama, a ovih dana osobito na nakanu da naš vlč. Mile izdrži u situaciji u kojoj se nalazi.

Četvrtak, 1. Studeni 2018.

Molitvena akcija za zdravlje vlč. Rajkovića
U Otočcu biskupijski susret župnih pjevačkih zborova

Redoviti godišnji susret župnih pjevačkih zborova Gospićko-senjske biskupije održan je u Otočcu u subotu 16. veljače. Uvodnom riječi biskupijskog povjerenika...   >>>

Neotuđivo pravo na život od začeća do preminuća!

PORUKA ZA DAN ŽIVOTA 2019. Savjest u svjetlu zakona ljubavi Suvrjemeni čovjek suočen je sa sve brojnijim i složenijim moralnim dvojbama, a osobito...   >>>

Doktorandica iz Gacke na Filozofskom fakultetu u Rijeci obranila rad o katoličkom vjeronauku

Pred izabranim Povjerenstvom za obranu doktorskog rada, u kojem su bili izv. prof. dr. sc. Kornelija Mrnjaus i prof. dr. sc. Vesna Kovač (s Filozofskog...   >>>

Predbožićna 'Obiteljska nedjelja' radosti i darova