U Kompolju krštena Magdalena Patricija Šimunović

U nedjelju 28. listopada u kompoljskoj je crkvi na euharistijskom slavlju sakramentom sv. krštenja Crkvi pridružena Magdalena Patricija Šimunović, drugo dijete Draženka i Maje r. Žubrinić.

U propovijedi, na temelju nedjeljnog evanđelja o Isusovu vraćanju vida slijepom prosjaku Bartimeju, župnik don Anđelko je istaknuo kako je Bartimej ne samo ozdravljen od tjelesne sljepoće, nego je i obdaren unutarnjim svjetlom koje prepoznaje Spasitelja – zato je Bartimej nakon što je progledao odmah pošao za Isusom! Ta čin je također znakovit za nas, jer prije nasljedovanja Isusa, prije podpunog opredjeljenja za Njega, mora se dogoditi ozdravljenje od duhovne sljepoće, prosvjetljenje. A za to je potrebno spoznati i priznati sljepoću te u poniznosti, u iskrenoj molitvi, biti "prosjak Božjega svjetla". Jer ljudski život je zapravo hod prema Svjetlu.

Međutim, naglasio je don Anđelko, "postoji opasnost, koje mnogi kršćani nisu svjestni, a to je mogućnost da se zaluta prema lažnom svjetlu, prema Svjetlonošinu (Luciferovu) svjetioniku, tj. prema svjetlucavim i privlačnim ponudama koje danas reklamiraju oni mediji koji su u vlasništvu "Svjetlonošinih" slugu i poklonika…! Problem je u tome što nije lako prepoznati, razlikovati zle ponude od dobrih. Jer đavao više ne izvikuje laž, nego se služi poluistinama – baš kao i Zmija u Edenu, u razgovoru s Adamom i Evom, ili u pustinji u razgovoru s Isusom…! Đavao tako lakše zavodi, djeluje uvjerljivo, privlačno, svoje "argumente" podkrjepljuje čak i navodima iz Sv. pisma… - jer na djelu je superinteligentna lukavost…! Zato su mnogi zavedeni – i ostaju u mraku!"

Mi pak ne možemo zalutati, posvijestio je župnik na koncu, jer imamo putokaz. "Tvoja riječ nozi je mojoj svjetiljka i svjetlo mojoj stazi…!" – čitamo već u Starom zavjetu. Dakle, na putovima našega života imamo jako svjetlo – to je Isus Krist odnosno VJERA u Njega. Papa Benedikt o tome zanimljivo kaže: "Vjera nije svjetlo koje raspršuje sve naše tmine, nego svjetlo koje vodi naše korake u noći, i to je dovoljno za put" (Lumen fidei, 57). Znademo kako je i u najdubljoj tami dovoljno malo svjetlo… Zato je potrebno svaki dan moliti za dar Božjega svjetla. A sv. misa je najvažnija… "U to pak svjetlo, kao i u 'svjetlo' svih drugih Božjih darova ulazimo sakramentom sv. krštenja, kao što će sada ući naša mala Magdalena Patricija", rekao je don Anđelko na kraju…

Na koncu misnoga slavlja župnik je čestitao roditeljima za obogaćenje novim životom i župne zajednici i cijeloga naroda ter je zazvao blagoslov na obitelj Šimunović, kao i na sve naše obitelji, poglavito mlade, da budu oduševljene djecom, jer bez toga oduševljenja ubrzo će izumrijeti ne samo Gacka dolina nego i cijeli hrvatski narod, a Lijepu našu će naseliti neki novi narodi, kao što su Hrvati došli ovamo na prostore u kojima su nekoć živjeli i Japodi i Iliri… koji danas 'žive' samo u vitrinama naših muzeja…!

Nakon euharistijskoga slavlja župnik se za uspomenu i župne stranice fotografirao s obitelji novokrštenice te im se na obiteljskom slavlju pridružio poslije sv. mise na Vratniku. Obitelji Šimunović čestitamo u ime cijele župne zajednice, a maloj Magdaleni Patriciji želimo napredak u dobi, mudrosti i milosti pred Bogom i ljudima!

Četvrtak, 1. Studeni 2018.

U Kompolju krštena Magdalena Patricija Šimunović
Dekanatski sastanak i raspored ispovijedi

NA KRASNU SASTANAK SVEĆENIKA OTOČKOGA DEKANATA Redoviti preduskrsni radni susret svećenika Otočkoga dekanata održan je u ponedjeljak 1. travnja na Krasnu,...   >>>

Otočki dekanat u pohodu našim grkokatolicima