Dan Gospodnji, KRIST KRALJ (B) – 25.11.2018.

1. KALENDAR novoga tjedna ● Danas je 34. nedjelja "kroz godinu" – svetkovina KRISTA KRALJA - ujedno spomendan Sv. Katarine Aleksandrijske ● petak 30.11.: Sv. ANDRIJA apostol ● Sljedeća nedjelja, 2.12.: 1. NEDJELJA Došašća – sv. mise po redovitom rasporedu:  Kompolje u 10,00 sati (misa za blagoslov svih župljana)  Vratnik u 12,00 s.  C.Kal u 15,00 s.: + Božica Katalinić ('30. dan'); + Jula Biondić (30. dan); + Josip Nekić (30. dan) ●

2. SVETE MISE U 34. TJEDNU 'KROZ GODINU'

- PONEDJELJAK, 26.11. - 19,00 s.: za blagoslov naših dobročinitelja
- UTORAK, 27.11. - 19,00 s.: + Katarina K.
- SRIJEDA, 28.11. - 19,00 s.: za duše u čistilištu
- ČETVRTAK, 29.11. - 19,00 s.: za sve pok. članove Marijine Legije
- PETAK, 30.11. - 19,00 s.:
- SUBOTA, 1.12. - 19,00 s.: po nakani

3. Svetkovina KRISTA KRALJA posljednja je nedjelja liturgijske godine, a i ovaj tjedan je posljednji u tome nizu. Sljedeća nedjelja je početak nove crkvene i liturgijske godine – slijedi Božićni ciklus od dva dijela: Došašće i Božićno vrijeme. ADVENT/Došašće je vrijeme jačanja nade u Božji dolazak - u Božiću i na koncu svijeta! To sveto vrijeme podpuna je suprotnost trgovačkim "adventima" koji su se poput pomodne pošasti proširili po Hrvatskoj, pretvarajući sve u zabavu, žderanje i lokanje… pa time zapravo ometaju duhovnu pripremu vjernika za slavlje velikih Božićnih blagdana!

4. SV. NIKOLA nam je svoj dolazak ove godine najavio za Obiteljsku nedjelju u prosincu!

5. 'OBITELJSKE NEDJELJE' za djecu i roditelje nastavljamo jednom mjesečno - sljedeća je 16.12. (tada stižu i darovi Sv. Nikole)! To je susret za SVU djecu (od 1. do 8.r.), a kandidatima za Prvu pričest i Krizmu ozbiljna obveza, kao i sv. misa svake nedjelje! Prošle nedjelje svi su dobili katehetski listić od 'Obiteljske nedjelje', a od danas ga mogu uzeti i svi vjernici pa kod kuće lijepo na miru čitati i tako se duhovno, kulturno i vjernički uzdizati!
VAŽNA NOVOST: Po prijedlogu našega biskupa Zdenka, slavlje sakramenta sv. Krizme bit će sljedeće godine zajedno za kandidate sedmog i osmog razreda (u cijeloj biskupiji u župama gdje je manje djece)… To znači da će "Berma" u župama Kompolje i Brlog ubuduće biti svake dvije godine! Glavna priprema za slavlje sakramenta je zajednička - u Kompolju, a uskoro će Biskupski ordinarijat objaviti raspored i datum slavlja.

6. ZBOR ima probu u subotu poslije večernje sv. mise, tj. u 19,30 sati.

Raspored predbožićnih ispovijedi u Otočkom dekanatu

U župnom domu u Ličkom Lešću u ponedjeljak 3. prosinca održan je redoviti radni sastanak svećenika Otočkoga dekanata. Na početku susreta kolege svećenike...   >>>

Propovijed biskupa Zdenka u Švici

(četvrtak 8. studenoga 2018.) Evanđelje: Lk 15,1-10 Braćo i sestre, Isus ovdje govori o pastiru koji čuva ovce, ali nije teško prepoznati da je u...   >>>