Dan Gospodnji, 8. NEDJELJA 'kroz godinu' (C) - 3.3.2019.

1. KALENDAR novoga tjedna ● Danas je OSMA nedjelja liturgijskog vremena "kroz godinu" – posljednja prije Vazmenog ciklusa, koji ima dva dijela: Korizmu (ona počinje u srijedu Pepelnicu) i Uskrsno vrijeme ● Sljedeća nedjelja, 10. ožujka: 1. KORIZMENA – mise po redovitom rasporedu:  Kompolje u 10,00 sati (misa za blagoslov svih župljana)  Vratnik u 12,00 s.: + svi pokojni Kaje Katalinić Kovač  Brlog u 15,00 s.: + Zdravko Perković i svi pok. ob. Jurković Bizum  Sljedeća sv. misa u C.Kalu je 7.4. u 15,00 s.: + Josip Nekić Bođan ●

2. SVETE MISE U NOVOM TJEDNU:
- PONEDJELJAK, 4.3. - 19,00 s.: po nakani
- UTORAK, 5.3. - 19,00 s.: za duše u čistilištu
- SRIJEDA-Pepelnica, 6.3.:
● 16,00 s. u Švici:
● 17,00 s.: na Vratniku: + Ivan i Mladen Katalinić Grašini te Dragica Jurković
● 19,00 s.: u Kompolju: + Manda, Marija i Jure Škorić te Anka Piršljin
- ČETVRTAK, 7.3. -
- PETAK, 8.3. - 17,00 s.: Križni put na Kalvariji (ili u 18,30 u crkvi) pa misa:
+ Stjepan Maratović te Stjepan i Ruža Odorčić
- SUBOTA, 9.3. - 19,00 s.: + Petar Maras

3. KORIZMA počinje Čistom srijedom – Pepelnicom, 6. ožujka – sv. misa (v. raspored). Nadamo se ljepšem vrjemenu nego prošle godine pa ćemo (kada bude moguće) moliti Križni put na Kalvariji redovito svakoga korizmenog petka u 17,00 sati, a potom će u crkvi biti sv. misa. Ako vrijeme ne bude prikladno, Križni put će biti u crkvi u 18,30 s. Biskupijsko korizmeno hodočašće, ove godine bit će na Udbinu u subotu 30. ožujkakrizmanicima obveza…!

4. BISKUPOVA 'VIZITACIJA' - pastirski pohod našega Dekanata i Vratnika, bit će za župe Kompolje, Brlog i Vratnik kako je već najavljeno 12. ožujka od 10 s. Običaj je da biskupa dočeka što više vjernika pa vas pozivam već sada da rezervirate taj sat. Iz biskupskog ordinarijata dobili samo obavijest s osnovnim točkama biskupova pohoda. Dakle, nakon što se biskup kratko pomoli u crkvi, on će u kvartiru u Kompolju pregledati crkvene knjige te će potom obići škole, crkve i groblja u svim župama. U Kompolju će – kako se običava, u mjestu gdje župnik rezidira (stanuje) – biskup navečer slaviti s narodom sv. misu – točan sat objavit ćemo u sljedeću nedjelju. Na tu sv. misu pozivaju se vjernici, a poglavito svi članovi ŽPV svih triju župa - oni će tada imati poseban susret s biskupom… a time i završava vizitacija naših triju župa (do nove, koja će biti 2024. godine)!

5. BISKUPOV PROGLAS za HODOČAŠĆE BL. A. STEPINCU u Zagrebačku katedralu i Krašić – u subotu 27.4. – proglas je u crkvi na oglasnoj ploči, a može se dobiti i otisnut na papiru… Hodočašća će biti organizirana po dekanatima, ali za oba potrebno je prijaviti se do 25. ožujka…!!!

6. NOVI MEŽNJAR U BRLOGU. Pošto je brloška mežnjarica Mira Perković, zbog obiteljskih obveza, koncem prošle godine izrazila molbu da je netko zamijeni, Župno pastoralno vijeće je – nakon objave i traženja - prihvatilo prijedlog Ivana Jurkovića (Brloška Dubrava) da se, zajedno sa suprugom Dankom, prihvati te važne dužnosti, to više što je sam izrazio želju da se na taj način jače stavi u službu svojoj župnoj zajednici. Primopredaja će se obaviti nakon sv. mise 10. ožujka.

7. PROBE ZBORA su redovito subotom poslije večernje mise (u 19,00) – tj. oko 19,30 sati.

Propovijed vlč. Mile Rajkovića u Kompolju

SVETKOVINA SV. STJEPANA PRVOMUČENIKA, 26.12.2019. Misna čitanja: Dj 6,8-10; Mt 10,17-22 Braćo i sestre, Crkva od davnina na drugi dan Božića slavi...   >>>

(Ča)robni 'Božić' i 'adventski' šund

Tradicija hrvatske božićne glazbe je prekrasna i više-manje je netaknuta, jer za razliku od američke kulture čija se božićna glazba većinom promiče u javnom...   >>>