NA KRASNU SASTANAK SVEĆENIKA OTOČKOGA DEKANATA

Redoviti preduskrsni radni susret svećenika Otočkoga dekanata održan je u ponedjeljak 1. travnja na Krasnu, u domu kod svetišta Gospe Krasnarske. Nakon molitve Srednjega časa, svećenike je pozdravio dekan mons. Tomislav Šporčić te poželio dobrodošlicu švičkome župniku vlč. Mili Rajkoviću, koji se poslije pet i pol mjeseci oporavka od operacije srca vratio u župu i dekanat. Potom je domaćin, župnik Krasna i Kutereva vlč. Stipe Zeba održao kratku prigodnu i poticajnu meditaciju o četiri temeljna načela kršćanske duhovnosti, za vjernike i svećenike.

Na početku drugoga dijela susreta dekan Šporčić je iznio sažetak teme "Svećenik i sjećanje" (prema prilogu prof. teologije Hrvoja Kalema, objavljenu u Vjesniku Đakovačko-osječke biskupije), koja je obrađena u tri dijela: znanstveni pristup sjećanju, vjera i sjećanje te svećenik i sjećanje, nakon čega se razvila zanimljiva rasprava.
Slijedio je dogovor odnosno raspored za korizmeno-uskrsno ispovijedanje u župama Otočkoga dekanata – u tjednu prije Cvjetne nedjelje. Potom su se svećenici osvrnuli na netom održano biskupijsko korizmeno hodočašće na Udbinu, pri čemu su posebno istaknute neke organizacijske pojedinosti.
Nakon toga mons. Šporčić je iznio određene podatke glede biskupijskoga hodočašća Bl. Alojziju Stepincu 27. travnja u Zagrebačku katedralu i Krašić, a zatim pojedinosti o predstojećem biskupijskom susretu krizmanika 6. travnja na Udbini. Slijedio je kratak osvrt na posljednji Tečaj o braku koji je održan u ožujku te je sljedeći tečaj dogovoren za lipanj.

Na koncu radnoga dijela susreta svećenicima se pridružila mala hodočasnička skupina iz Rijeke – trsatski franjevci sa suradnicima – pa su svi zajedno ostali na objedu i bratskom druženju.

RASPORED ISPOVIJEDI U OTOČKOM DEKANATU, od 8. do 13. travnja:
- ponedjeljak, 8.4. - 18,00 sati: Sinac (i ostale župe) te Švica;
- ponedjeljak, 8.4. - 19,00 sati: KOMPOLJE
- utorak, 9.4. - 18,00 sati: Križpolje, Jezerane i Stajnica
- srijeda, 10.4. - 18,00 sati: Kuterevo i Krasno
- četvrtak, 11.4. - 18,00 sati: Lešće i Prozor
- petak, 12.4. - 18,00 sati: Otočac
- subota, 13.4. - 9,00 sati: Otočac (za djecu)
- subota, 13.4. - 18,00 sati: Brinje

Ponedjeljak, 1. Travanj 2019.

Dekanatski sastanak i raspored ispovijedi
'Obiteljska Jurjeva' i predstavljanje kandidata za sakramente

U Kompolju je na Bijelu nedjelju, 28. travnja 2019., bilo višestruko slavlje. Prvo, kao 2. vazmena nedjelja, pučki rečeno to je tzv. Mali Uskrs, a službeno...   >>>

Dekanatski sastanak i raspored ispovijedi