Dan Gospodnji, 2. Vazmena nedjelja (C), 28.4.2019.

1. KALENDAR novoga tjedna. ● Danas je 2. Uskrsna nedjelja ● ponedjeljak, 29. travnja: Sv. Katarina Sienska, dj. i n. (+1380.) - blagdan ● srijeda, 1. svibnja: Sv. Josip, radnik ● četvrtak, 2.5.: Sv. Atanazije, b. i n. (+373.) ● petak, 3. svibnja: Sv. FILIP i JAKOV, apostoli – u Križpolju župna svetkovina ("zbor"): Našašće sv. Križa ● Sljedeća nedjelja, 5. svibnja: 3. VAZMENA - sv. mise po redovitom rasporedu: Kompolje u 10,00 sati (za narod) ● Vratnik u 13,00 s. ● C.Kal u 15,00 s. (+ Drago Katalinić Bikan; + Juraj, Anka i Mile Katalinić te svi pok. ob. Rončević) ● Sljedeća sv. misa u Brlogu je 12.5. u 15,00 s.

2. SV. MISE u 2. VAZMENOM TJEDNU: - PONEDJELJAK, 29.4. - 19,30 s.: + Katica Rončević - UTORAK, 30.4. - 19,30 s.: + Pjeter Kolgjeraj - SRIJEDA, 1.5. - 19,30 s.: po nakani - ČETVRTAK, 2.5. - 19,30 s.: - PETAK, 3.5. - 19,30 s.: + Marija i Petar Šimunović te Marija Šimunović i Manda Pavelić - SUBOTA, 4.5.- 19,30 s.: po nakani

3. SVIBANJSKE POBOŽNOSTI Mariji Kraljici svibnja započinju u srijedu – cijeli mjesec radnim danom bit će u 19,30 s. Krunica i potom sv. Misa.

4. Bliža PRIPREMA ZA SLAVLJE Prve sv. Pričesti i Potvrde (Krizme, Berme) nastavlja se sljedeće nedjelje 5.5. – tada će biti SASTANAK i dogovor za slavlje za RODITELJE KRIZMANIKA. Ujedno, krizmanici, koji to još nisu učinili, trebaju najkasnije tada donijeli potvrdnicu/posvjedočenje od svojih kumova (koji nisu kršteni u Kompolju ili Brlogu).
SASTANAK za RODITELJE PRVOPRIČESTNIKA bit će u nedjelju 12.5.
DVIJE posljednje OBITELJSKE NEDJELJE – zajedno za prvopričestnike i krizmanike s obiteljima – slavimo u svibnju: 12.5. i 19.5.! Važno je da RODITELJI na susrete dolaze zajedno s djecom – ali i KUMOVI koji mogu, jer je slavlje sakramenta OBITELJSKO slavlje.
Krizmu slavimo u Kompolju - zajedno za obje župe (Kompolje i Brlog) - 26.5. (dolazi biskup Mile Bogović), a Prvu pričest u nedjelju 2.6.

5. MISA na Vratniku NEDJELJOM – od 28.4. do 26.5. bit će u 13,00 sati.

6. SASTANAK članova ŽPV Brloga održat će se u subotu u 17,00 sati.

7. HVALA Cvjećarnici Hrvoja Marincela za cvjetne aranžmane za crkvu za Uskrs.

8. ZBOR ima redovitu PROBU u SUBOTU poslije svibanjske pobožnosti odnosno poslije sv. mise.

"Zbor" u Švici - uz krštenje i svećenički jubilej

U našoj susjednoj župi Švica svetkovina župnoga patrona Sv. Ivana Krstitelja, 24. lipnja, znakovito je protekla obilježena trostrukim slavljem – u župnoj...   >>>

Dvije akcije za slavlje u Kalu

Vrijedni i marljivi Kalčani poduzeli su dvije akcije radi uređenje okoliša svoje crkve u Kalu – betoniranj staze oko crkve, uređenje livade i prilaza te...   >>>