3. vazmena nedjelja (B), 22. travnja 2012.

1. U ovome tjednu slavi se: - ponedjeljak, 23. travnja: Sv. Juraj mč. – u našoj biskupiji zaštitnik je devet župa; - srijeda, 25. travnja: Sv. Marko evanđelist (misa u Kompolju u 18 sati); - petak, 27. travnja: Bl. Ozana Kotorska, dj. – hrvatska svetica iz Boke (iz 16. st.); - nedjelja 4. vazmena - Nedjelja Dobrog Pastira: Svjetski dan molitve za duhovna zvanja! Sv. misa u Kompolju u 10,00 sati, a u Brlogu u 14,30 s.

2. Važna obavijest za PJEVAČE: u subotu, 28. travnja na Plitvicama se održava susret i duhovna obnova pjevača i zborova naše biskupije. Mi nemamo župni zbor, ali neki se među vama ističu kao dobri pjevači/pjevačice. Stoga sve vas (mlađe i starije) pozivam na ovaj susret, koji traje od 10,00 do 14,00 sati. Ide se jednim autobusom iz Otočca. Program je na oglasnoj ploči. Prijave odmah, najkasnije do srijede navečer.

3. Prijave za SHKM (Susret hrvatske katoličke mladeži u Sisku) - subota i nedjelja, 5. i 6. svibnja - službeno su zaključene i dopunjen popis hodočasnika već je poslan. Imamo za sada 43 mladih (možda će moći još netko "upasti"). Hodočasnici će u petak u 19,00 sati u Otočcu imati susret i dogovor. Svi trebaju doći da se upoznaju s programom, a treba donijeti i novac za autobus (barem dio…).

4. Planovi i radovi za podizanje KRIŽA ispred crkve (koji nam je iz Njemačke dovezao i darovao naš župljanin Joso Nikšić) uspješno su privedeni kraju, kako je već najavljeno, zahvaljujući zauzetosti našega susjeda Tomice Marincela. Cvijeće za križ darovala je u čast Sv. Jurja naša župljanka Jadranka Čapljak pa joj zahvaljujemo. Križ ćemo blagosloviti sada poslije sv. mise.

5. Zima nam, nadamo se, polako odlazi u penziju pa evo jedna važna novost: uvodim redovito DEŽURSTOV srijedom! To znači da me svake srijede od 9,00 do 19,00 sati možete naći u kvartiru, za bilo koju potrebu. Javite i drugima. Po mogućnosti ćemo slaviti i večernju sv. misu.

6. Kao i uvijek, potičem – ČITAJTE katolički tisak! Ponavljam: vjersko neznanje je veoma veliko (na to i Papa upozorava)! Čitanje razvija 'moždane vijuge', gledanje televizije zaglupljuje. Tko ne čita – umire glup! Čitajte Bibliju, dobre knjige i katolički tisak! Monsinjor Šimunović se ponudio da nam daruje bogat fond raznih publikacija i knjiga iz svoje biblioteke pa ćemo imati knjižnicu u kojoj ćete moći posuditi knjige za čitanje. Danas je Dan hrvatske knjige – jer je 22. travnja 1501. otac hrvatske književnosti Marko Marulić završio svoje poznato djelo "Judita". Ponavljam – čitajte, čitajte, čitajte! Prijašnje generacije su odgajane na knjizi, a danas - kako upozoravaju mnogi umni ljudi – zbog vizualnih medija masovno se širi "nova nepismenost".

7. Svima koji nose ime po našem sv. suzaštitniku Jurju čestitam IMENDAN – imamo 10-ak Juraja (a Jurju ni jednu! – ali sigurno ima neka Đurđa, a to je isto). Na kraju – samo zato što 'konac djelo krasi' – najprije Bogu zahvaljujem za ovaj lijepi dan i ovo slavlje. Također hvala svima koji su na bilo koji način doprinijeli ovoj proslavi. Posebno zahvaljujem našoj mežnjarici Miri i cijeloj njezinoj obitelji što su lijepo ukrasili našega Suzaštitnika. Hvala mladom zboru TRINITAS iz Otočca. I konačno, u ime svih vas i u svoje ime najiskrenije zahvaljujem našem mons. Milanu Šimunoviću za napor da posloži sve obveze i dođe u naše i svoje Kompolje. Nisam ga pobliže poznavao, osim kao profesora, no po dokumentima koje sam u župnoj arhivi našao, prispodobio sam ga moćnoj duhovnoj lokomotivi. Jer je – djelujući u Kompolju kao pomoćnik privremenog upravitelja mons. Šporčića – u kratko vrijeme zaorao duboku duhovnu brazdu. A sve je to činio i iz ljubavi prema svome Kompolju i za dobro svih njegovih žitelja. Neka mu Gospodin, po zagovoru Sv. Jurja, dade snage da i dalje "vuče" gdje god je angažiran u "oranju Božje njive".