Poziv na 'Obiteljsku nedjelju' - susret roditelja i djece

OBITELJIMA župnih zajednica u Kompolju i Brlogu

Kompolje, 8.12. u 10 sati (2. nedjelja u Došašću)

Poštovani i dragi roditelji i djeco!

Svaka je nedjelja "obiteljska", dakle okupljanje kršćanskih obitelji ili barem nekih njezinih članova. Ipak, lijepo je što se kod nas već 'uhodala' praksa da jednu nedjelju u mjesecu s posebnom pažnjom posvetimo našim obiteljima. Naglasak stavljamo na cijelu obitelj, a to znači na roditelje i djecu zajedno – i na misi i poslije mise na kratkoj obiteljskoj katehezi.
Ne smijemo zaboraviti činjenicu kako su roditelji svojoj djeci prvi odgojitelji i prenositelji svega dobroga, a posebno vjere u Isusa Krista. Zato misa i kateheza, tj. odgoj u vjeri, nisu samo za djecu nego i za roditelje, a to znači - za cijelu obitelj. Drago mi je što se to malo-pomalo sve više shvaća. Jasno, trebalo bi da još više poraste i shvaćanje kako se program 'Obiteljske nedjelje' ne odnosi samo na one roditelje koji imaju djecu koja se određene godine spremaju za Prvu pričest ili Krizmu.
Naime, u prvom dijelu "pastoralne godine", ili u prvom školskom polugodištu, želimo okupiti sve roditelje odnosno sve obitelji s djecom.

Zato pozivam SVE OBITELJI S DJECOM:
dođite i ove nedjelje - 8.12., u Kompolje u 10 sati.
Nađite vrjemena za sebe i jedni za druge.

Mnogi nisu svjestni koja je šteta kad se nađe neka 'važna' isprika, neki posao, putovanje i sl. pa se olako ispušta i zapušta nedjeljni susret s Isusom i braćom u vjeri. Zato valja posebno "Obiteljsku nedjelju" staviti u obiteljski 'rokovnik'. Ova "Obiteljska nedjelja" je u vrjemenu Došašća, u pripremi za Božić, kada postajemo svjesniji stvarnoga Božjeg dolaska među nas - onoga prije 2000 godina i onoga u budućnosti, na koncu svijeta. Ne smijemo riskirati da nam se Bog približava, a mi da 'bježimo'.

Ova je nedjelja odmah nakon blagdana Sv. Nikole biskupa (6.12.) pa će djeca dobiti i darove od 'Sv.Nikole'. On nas uči da nam se Bog darovao u Isusu te da smo i mi pozvani biti 'dar jedni drugima' - u dobroti, praštanju i bratsko-sestrinskoj ljubavi. Poslije mise u crkvi, bit će u kvartiru kratka 'obiteljska kateheza', koju vodi naš 'Domaći', mons. Milan Šimunović.

U svakom slučaju, bit će to za vas i za cijelu zajednicu važan i lijep susret, jer se na poseban način susrećemo s Bogom i s drugim ljudima, a to može mnogo pomoći u jačanju vašega obiteljskog zajedništva.

S radošću pozdravljam sve obitelji, a posebno one koje se nalaze u bilo kojoj teškoći. Sve potičem da molimo jedni za druge i međusobno se pomažemo te vas srdačno očekujem na nedjeljnom 'obiteljskom susretu'.

Vaš župnik

don Anđelko

Petak, 6. Prosinac 2019.

Poziv na 'Obiteljsku nedjelju' - susret roditelja i djece

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>

Strah: "Ostanite doma!" Isus: "Ja vas šaljem...!"

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE - 2. VAZMENA NEDJELJA (19.4.2020.) Evanđelist Ivan opisuje završetak dana Isusova uskrsnuća. Večer je. Tama iznova nadvladava....   >>>