Uskrsni poticaj na razmišljanje

USKRS – SVETKOVINA ŽIVOTA I KRISTOVE EUHARISTIJSKE LJUBAVI

Uskrs(A) - 12.4.2020.
Čitanja: Dj 10,34a.37-43; Kol 3,1-4; Iv 20,1-9

Dragi čitatelji, želim vam svima obilje Uskrsne radosti Krista pobjednika!

Uskrsje temelj kršćanstva, to je temelj naše vjere! Mi smo po Kristovu Uskrsnuću postali dionici njegove pobjede i proslave. U toj vjeri i nadi mi se nikada ne prepuštamo tjeskobi. Biblija kaže: „Ma bješnjeli puci, rušila se carstva… s nama je Gospodin nad vojskama, naša je utvrda Bog Jakovljev!“ A apostol Pavao veli: „Ako je Bog za nas tko će protiv nas?“
Zato je naša zadaća da, kao što su bili apostoli, i mi budemo radostni svjedoci Kristova evanđelja. Budućnost ovoga svijeta pripada Kristu i njegovima – sve do vječnosti. Svijet je i danas pun crnih vijesti, ali i izpraznih užitaka, a uz to mnogi se trude naći smisao izvan Boga i njegova Krista. A mi smo svjedoci nade.

No to ne možemo biti svojim ljudskim silama i sposobnostima, jer previše imamo iskustava koliko smo slabi i nemoćni. Ali zato „sve možemo u Onome koji nas jača“, kako kaže Sv. Pavao, a to je Isus i snaga koju dobivamo u njegovu svetom Kruhu, kako nam je obećao. Sam je rekao: „Ako ne jedete tijela Sina Čovječjega, nemate života u sebi!“ Zato je veliko uskrsno čudo i nama važna znakovitost to što je Isus upravo toga dana zajedno s dvojicom svojih učenika slavio euharistiju – Lomljenje kruha. Bila je to prva, premda veoma neobična, sveta misa u Novom zavjetu – na sam dan Isusova uskrsnuća.

Možemo dakle reći da nam sam Krist Gospodin svojim uskrsnućem posvješćuje važnost i značenje EUHARISTIJE odnosno NEDJELJNOG slavlja svete MISE u ZAJEDNICI Kristovih vjernika. Jer u svetoj misi je posveta kruha i vina u Kristovo tijelo i krv; u njoj je Isusova smrt na križu; i u njoj je Uskrsnuće.
Nažalost, mnogi naši vjernici pokazuju i neznanje i nemar prema tome najvećem i najsvetijem znaku Isusove ljubavi prema nama. Za njih vrijedi ukor:
ISUS za te gozbu sprema,
A na misi tebe nema!
On na križu za te visi,
Ti na misi nikad nisi!
Uskrsnuće župa slavi,
Tebi nije Nedjelja u glavi!

Eto, poštovani i dragi čitatelji, nastojte biti radostni svjedoci Evanđelja, Uskrsnuća i Isusove euharistijske ljubavi. Neka vas i sve vaše drage Uskrsli Gospodin ispuni svojim mirom i blagoslovom! Amen. Aleluja!

NAPOMENA: Ovaj prilog je samo završetak razmišljanja, a cijeli tekst je u kategoriji Duhovnost.

Srijeda, 15. Travanj 2020.

Uskrsni poticaj na razmišljanje

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>

Strah: "Ostanite doma!" Isus: "Ja vas šaljem...!"

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE - 2. VAZMENA NEDJELJA (19.4.2020.) Evanđelist Ivan opisuje završetak dana Isusova uskrsnuća. Večer je. Tama iznova nadvladava....   >>>