7. vazmena nedjelja (B), 20. svibnja 2012.

1. U ovome tjednu slavi se: - utorak, 22. svibnja: Sv. Jelena Križarica (+330.) – slavi se u Cesarici; - petak, 25. svibnja: Sv. Grgur VII. papa (+1085.); - subota, 26. svibnja: Sv. Filip Neri, prezb. (+1595.) – proštenje u Brlogu: slavlje zaštitnice župe Pohoda BDM Elizabeti: u 11,00 sati je svečana koncelebrirana sv. misa - predvodi župnik don Anđelko - pjevanje animira Ansambl MI TAMBURICA iz Hrv. Leskovca (kod Zagreba) - poslije mise bit će pučko veselje uz kotlić, pjesmu, druženje… - tada je ujedno i Dan invalida za naš dekanat; - nedjelja (27. svibnja) DUHOVI – PEDESETNICA (svetkovina Boga Duha Sv.): misa u Kompolju u 10.00, a u Brlogu u 14.30 sati.

2. Svibanjske pobožnosti – moljenje Krunice na čast MB Kraljice svibnja – redovito se održavaju u 20,00 sati. Potičem župljane da se barem ponekad pridruže moliteljima u župnoj crkvi u Kompolju. Molite i u obitelji zajedno – barem deseticu…

3. Prvopričesnici i njihovi roditelji redovito će nedjeljom poslije mise ostati radi bliže priprave za slavlje Prve sv. pričesti, koja će biti u nedjelju 17. lipnja.

4. U srijedu, 23. svibnja u Otočcu se održava redovita mjesečna tribina. Ovaj put tema je vrlo zanimljiva i korisna: "OBITELJ – ŠKOLA LJUBAVI. Kako živjeti kršćanski brak u suvremenom svijetu". Tribina se održava u Gackom POU, s početkom u 19,30 s.

5. Župa Otočac najavljuje hodočašće Sv. Ivi u Podmilačju – 24. lipnja. Sve informacije i prijave na telefon župnog ureda 771-261 ili na broj mobitela 091.5374025.

6. Čitajte katolički tisak! Ponavljam: vjersko neznanje je veoma veliko (papa Benedikt je upozorio da je vjersko neznanje dostiglo zastrašujuće razmjere)! Čitanje razvija 'moždane vijuge', gledanje televizije zaglupljuje. Tko ne čita – umire glup! Čitajte Bibliju, dobre knjige i katolički tisak! Prijašnje generacije su odgajane na knjizi, a danas - upozoravaju mnogi umni ljudi – masovno se širi "nova nepismenost".

7. Koji to još niste učinili, molim vas da potpišete Deklaraciju o početku i zaštiti ljudskoga života...!