Novi "izvor" u Gackoj dolini

U našoj regiji odnosno u Gackoj dolini nedavno je "potekao" novi "izvor". Ali nije riječ o otkriću novog izvora vode, nego o pokretanju novog informativnog izvora – to je internetski portal GLAS GACKE. Na njegovim službenim stranicama (www.glasgacke.hr) navedeni su razlozi toga pothvata pa sve lijepo prenosimo.

Portal GlasGacke.hr je portal regije Gacke, nastao iz građanske inicijative kako probiti medijsku blokadu koja je u posljednje vrijeme zamotala Otočac u svojevrsnu maglu ignoriranja i prešućivanja. Pojedini mediji za Otočac i regiju Gacku očito nemaju velika interesa. Koliko u tome imaju prste njihove uređivačke politike, a koliko se posredno i neposredno osjećaju prsti nekih politika, dalo bi se raspravljati.

Misija portala GlasGacke.hr je pružiti ljudima jasne, pravovremene i točne obavijesti o prošlim i budućim događanjima u regiji Gackoj. Sva naša snaga usmjerena je na događaje i ljude isključivo vezane uz naš kraj. Zašto? Zato jer želimo svu našu snagu i napore usmjeriti na pribavljanje vijesti iz našeg kraja, za naše ljude, kako bi se upoznali sa svim relevantnim događanjima i kako bi pripomogli da snagom svoga zdravoga razuma formaju svoj stav. Također ovaj portal treba poslužiti i kao rasadnik spoznaja o našem kraju, o njegovim vrijednostima, o njegovoj povijesti, o kulturi i o mnogo čemu drugom što ga čini drugačijim i posebnim.

GlasGacke kani biti portal koji će svakodnevno objavljivati svježe vijesti s područja regije Gacke, ali se ne će libiti niti objave vijesti i određenih aktulanosti i sa širega područja. Uređivačka politika će nastojati biti takva da se objavljuju „dobre vijesti“ jer žutila i crnih vijesti je ionako previše.

Naravno da u Otočcu, kao medijski „zaboravljenoj“ sredini, treba učiniti puno napora da se iziđe iz ovakva stanja, a svaki iskorak je prvenstveno u ulozi promidžbe ljudi i kraja. Zato ovaj portal kani umrežiti sve one koji su voljni surađivati, sve one koji su voljni da se i njihovi portali mogu povezati preko GlasaGacke. Neobično važnim držimo da će Hrvatski radio Otočac, po prvi put, biti dostupan slušateljima diljem svijeta putem interneta preko tzv. live streaminga. Ne zaostaje ni link na internetsku televiziju TV Loki, na stranice Grada Otočca, na stranice Turističke zajednice Grada Otočca, i da ne nabrajamo svaku stranicu koja postoji i koja se može dodatno popularizirati preko portala GlasGacke.

Pored objavljivanja vijesti iz Gacke, portal ima i niz servisa, s tim da je uređivačka politika takva da se npr. u Forumu ili Kolumnama ciljano ide na pojedine teme, ali se neće dopustiti blaćenje i klevetanje pojedinaca. Ako se ima nešto komentirati, onda je to događaj, ne nužno osoba. Svaki komentar koji bude odstupao od ovih načela bit će uklonjen, što nije osakaćivanje slobode izražavanja, već stav proklamirane uređivačke politike. Naravno da se samim tim ne isključuju ni kritički osvrti, ali ti se osvrti trebaju odnositi na negativnost pojave, s ciljem da je se ukloni ili suzbije, a ne nužno i na osobu koja ju je izazvala ili koja je provodi.

Za suradnju smo uvijek otvoreni pa tko ima interesa može nas kontaktirati na urednik@glasgacke.hr.

----------------

Na kraju obavijesti istaknuto je da je portal još uvijek u izradi ter se stalno nadopunjuje novim sadržajima, jer je sasvim razumljivo jer je, praktično, tek započeo s radom. Želimo portalu uspješan rad ter mnogo dobrih vijesti – poglavito "bijele kronike" - i iz naših župa Kompolje i Brlog, kao i iz cijele naše prekrasne Gacke doline!

Ponedjeljak, 16. Srpanj 2012.

Novi "izvor" u Gackoj dolini