Nedjelja 32. kg (B), 11. studenoga 2012.

1. U ovome tjednu Crkva slavi: danas je i spomendan Sv. Martina biskupa (+397.) - on je prvi svetac koji nije mučenik! – svim Martinima i Martinama želimo sretan imendan! ● srijeda 14.11.: Sv. Nikola Tavelić, prezb. i mč. (+1391.) ● subota 17.11.: Sv. Elizabeta Ugarska, red. (+1231.) ● nedjelja 18.11.: 33. kg. - misa u Komp. u 10,00 sati, a u Brlogu je sljedeća sv. misa na svetkovinu Krista Kralja 25. studenoga.

2. Ponavljam važnu NOVOST: od početka mjeseca u crkvi (u Kompolju) je sveta misa i radnim danom u 18,00 sati (odnosno krunica pa misa). Nekolicina redovito dolazi, a ponekad se pridruži i neko "iznenađenje". Kažite svima, a posebno onima koji uopće ne dolaze, da svaki dan i za njih molimo. Sjetili smo se da od pok. župnika Dintera nije u tjednu bilo toliko svetih misa kao sada. A to je blagoslov za cijelu župu. Mnogi nisu ni svjesni koji je to Božji dar – jer sv. misa je najveće čudo i najveći blagoslov i dar…

3. Čitači u liturgiji odnosno oni koji čitaju u sv. misi imat će svoj godišnji biskupijski susret u subotu 24. studenoga na Udbini. U Kompolju imamo trenutno 14/15 čitača (evo ih abecednim redom): Barbara Fajdetić, Jure Fajdetić, Katarina Fajdetić, Kristina Fajdetić, Marija Fajdetić, Katarina Kranjčević, Mira Kranjčević, Pere Kranjčević, Tomica Kranjčević, Ivana Marincel, Tomislava Maratović, Ivana Odorčić, Jelena Odorčić, Marija Odorčić, i Suzana Rubčić. Ići ćemo organizirano (vjerojatno s čitačima iz Otočca, tj. iz dekanata) pa vas molim da rezervirate taj dan. Program će biti u dva dijela – duhovni i praktični. Pozivnice će stići do nedjelje.

4. Sastanak roditeljā naših prvopričesnika i krizmanika imamo danas poslije mise (nedjelja 11. studenoga).

5. Premda su završile listopadske pobožnosti ipak se moljenje krunice za sve vas i sve župljane nastavlja. Već u nedjelju započeli smo moliti Živu krunicu – 20 naših župljana iz Kompolja svaki dan moli jednu deseticu Krunice – zajednička je nakana: duhovna obnove župe i naših obitelji, a osobna nakana po želji pojedinog molitelja. Potaknite koliko možete i druge u župi (Kompolje i Brlog) da zajedno ili sami kod kuće izmole jednu deseticu krunice na te iste nakane.

6. Podsjećam opet na dopis iz Komunalca, kojim vas poziva da se javite u njegove prostorije u Otočcu, radi upisa pokojnika u grobni očevidnik.

7. Molim sve vijećnike i čitače, ali i ostale župljane, da mi što prije mognu daju svoju e-adresu, kako bih mogao i na taj način što lakše sa svima komunicirati.

8. Čitajte katolički tisak - posebno preporučujem Glas Koncila. KNJIGE na stolu za tisak su besplatne – tko može neka ostavi neki prilog za crkvu. Također posebno preporučujem knjižicu ISPIT SAVJESTI. Možete uzeti i ponijeti kući također sličice s likom pape Ivana Pavla Drugog, s molitvom za duhovna zvanja, i sličice s Križem krbavskih biskupa, s molitvom Čvrsto vjerujem

9. U Godini vjere svake nedjelje redovito nakon mise u Kompolju ponavljamo najvažnije molitve i obrasce vjere – na klupama je listić iz kojega vjernici mogu čitati naglas ili samo pratiti! Korisno je da djeca izgovaraju naglas. U te molitve uvrstili smo i Ispovijest vjere Hrvata katolika, koju se preporučuje moliti u devet sati navečer. Na kraju molimo Anđeo Gospodnji (jer se sada Molitva za duhovna zvanja moli na kraju krunice prije mise).