1. nedjelja Došašća, 27. studenoga 2011. (godina B)

1. U ovom tjednu Crkva slavi:

• srijeda, 30. 11.: Sv. Andrija apostol
  • subota, 3. 12.: Sv. Franjo Ksaverski
  • nedjelja, 4. 12.: 2. nedjelja Došašća – sv. misa u 10,00 sati.

2. Po staroj tradiciji u Došašću se slave mise ZORNICE. Nama za sada okolnosti to ne dopuštaju, nego ćemo, kako je već najavljeno, u posljednjem tjednu Adventa imati večernje sv. mise (Večernjice). Oni koji ipak žele sudjelovati na Zornicama i mogu to povezati npr. s odlaskom na posao u Otočac, od sutra – ponedjeljak, 28. 11. – mogu se u župnoj crkvi u Otočcu pridružiti vjernicima na tome slavlju u 6,30 sati. U crkvi Presvetoga Trojstva slavit će se u to vrijeme svete mise Zornice tijekom cijeloga Došašća.

Došašće je vrijeme duhovne priprave za proslavu svetkovine Rođenja Sina Božjega – Božić, pa nastojte više vremena posvetiti molitvi i čitanju Biblije. Pokušajte svakoga tjedna učiniti barem jedno dobro djelo – nekome od starijih, bolesnih, nemoćnih…

3. U četvrtak, 1. prosinca, također u Otočcu u župnoj dvorani u 19,00 sati održat će se tribina o temi DUHOVNOST I/LI DUHOVITOST. Nastupit će publicist Željko Pažin i poznati tv-voditelj Željko Pervan. Ulazak je besplatan.

4. U subotu 10. prosinca, u Oštarijama Ogulinskim održat će se Sabor naše mladeži, pa vas sve već sada molim da potaknete vaše mlade, posebno one koji nikad nisu išli na takve susrete, da se pridruže onima iz naše župe koji redovito sudjeluju. Po jednoj evidenciji imamo ih iz Kompolja u Srednjoj školi u Otočcu 16, a iz župe Brlog 13 učenika. Valja se navrijeme prijaviti jer onda možemo lako organizirati prijevoz. Ići ćemo zajedno s mladima iz Otočca.

5. Na kraju, kako je najavljivano, sada poslije mise obavit ćemo izbor novih članova ŽPV. Najprije ćemo izabrati komisiju od tri člana koja će listiće podijeliti. Punoljetni vjernici – dakle, ne djeca koja nisu navršila potrebnu dob! – dobit će listić na kojem je dvanaest (12) imena tj. kandidata. Svatko će izabrati šest (6) imena odnosno osoba i zaokružiti redni broj ispred imena. Poslije biranja komisija će zbrojiti listiće i prebrojiti glasove. Nakon toga ja ću sastaviti izvješće Biskupskom ordinarijatu o izborima. Pošto biskup potvrdi izabrane vijećnike, oni će biti predstavljeni župnoj zajednici i položit će zakletvu. O tome ću vas navrijeme obavijestiti. Sada, dakle, od dvanaest kandidata zaokružite šest koje smatrate najprikladnijim za službu vijećnika ŽPV.

Propovijed biskupa Jezerinca na Stipanji u Kompolju

Draga braćo svećenici, dragi župljani, braćo i sestre! Cilj koji opravdava obilježavanje godišnjica svećeničkog ređenja prije svega je jedna velikodušna...   >>>

Svetkovina Sv. Jakova u Pazarištu

U četvrtak, 25. srpnja u Donjem Pazarištu (pokraj Gospića) održano je slavlje zaštitnika župe Sv. Jakova apostola. Koncelebrirano misno slavlje u 17,00...   >>>

Dva sprovoda u Kompolju - ispraćene Marija Rožić i Paula Odorčić

Poznata uzrečica kaže da za neke (oba)vijesti nikada nije kasno - a to se odnosi i na one lijepe i ona one koje nas rastuže kad ih čujemo. A znademo da...   >>>

Susret u ljepoti Božje prirode - Begovača, 6.7.

U prvu subotu srpnja – 6.7., svećenici Otočkoga dekanata, zajedno s planinarima i svim ljubiteljima prirode, kao i vatrogascima otočkoga DVD-a, planiraju...   >>>

"Zbor" u Švici - uz krštenje i svećenički jubilej

U našoj susjednoj župi Švica svetkovina župnoga patrona Sv. Ivana Krstitelja, 24. lipnja, znakovito je protekla obilježena trostrukim slavljem – u župnoj...   >>>