2. nedjelja Došašća, 4. prosinca 2011. (godina B)

1. U ovom tjednu Crkva slavi: - utorak, 6. 12.: Sv. Nikola, biskup (djeci darove donosi dogodine…) - četvrtak, 8. 12.: Bezgrješno začeće BDM - svetkovina - nedjelja, 11. 12.: 3. ned. Doš., 'Ned.Caritasa', misa u 10,00 sati, u Brlogu u 14,30.

2. Sljedeća nedjelja je Nedjelja Caritasa. Tada više razmišljamo o našoj braći koja su raznim potrebama i tražimo način kako im pomoći. Mi nemamo župni Caritas, zato ćemo skupljati darove, tj. milostinja ide za potrebe Caritasa naše biskupije.

3. Moram izraziti radost što se nekoliko naših župljana odnosno župljanki pridružilo vjernicima u župnoj crkvi u Otočcu na slavlju sv. mise zornice u 6,30 sati. Došašće je vrijeme duhovne priprave za proslavu svetkovine Rođenja Sina Božjega – Božić, pa nastojte više vremena posvetiti osobnoj molitvi i čitanju Biblije ter svakako nađite vremena barem za kratku zajedničku obiteljsku molitvu. Pokušajte svakoga tjedna učiniti barem jedno dobro djelo – nekome od starijih, bolesnih, nemoćnih…

4. Kako sam prošli put najavio, u subotu 10. prosinca, u Oštarijama Ogulinskim održat će se Sabor naše mladeži, pa vas ponovno molim da potaknete vaše mlade, posebno one koji nikad nisu išli na takve susrete, da se pridruže onima iz naše župe koji redovito sudjeluju. Prijave su do četvrtka navečer, tj. do 19,00 sati, kada ćemo u Otočcu održati zajedničku pripremu za taj susret. Ići ćemo zajedno s mladima iz Otočca. Idemo "osvojiti" Oštarije!

5. Nakon izbora novih članova ŽPV, koje smo obavili prošle nedjelje, sastala se komisija, izbrojila glasove i sve provjerila. Nakon što biskup potvrdi izabrane vijećnike, oni će biti predstavljeni župnoj zajednici i položit će zakletvu. Nadam se da ćemo već prije Božića održati i našu prvu sjednicu.

6. U Brinju 5. prosinca mi svećenici našega Otočkog dekanata imamo svoj redoviti mjesečni sastanak. Glavna tema bit će raspored ispovijedanja po župama. O tome ću vas obavijestiti sljedeće nedjelje, a vi već sada možete ili meni ili našoj mežnjarici Miri prijaviti svoje ukućane ili susjede koji žele obaviti božićnu ispovijed, tako da ih mogu posjetiti.

7. Podsjećam na mogućnost nabave DVD-a "Stipanja 2011." - snimka sv. mise i događanja oko crkve, tj. proslava suzaštitnika naše župe 21. kolovoza (trajanje 69 minuta, cijena 50 kuna).

Propovijed biskupa Jezerinca na Stipanji u Kompolju

Draga braćo svećenici, dragi župljani, braćo i sestre! Cilj koji opravdava obilježavanje godišnjica svećeničkog ređenja prije svega je jedna velikodušna...   >>>

Svetkovina Sv. Jakova u Pazarištu

U četvrtak, 25. srpnja u Donjem Pazarištu (pokraj Gospića) održano je slavlje zaštitnika župe Sv. Jakova apostola. Koncelebrirano misno slavlje u 17,00...   >>>

Dva sprovoda u Kompolju - ispraćene Marija Rožić i Paula Odorčić

Poznata uzrečica kaže da za neke (oba)vijesti nikada nije kasno - a to se odnosi i na one lijepe i ona one koje nas rastuže kad ih čujemo. A znademo da...   >>>

Susret u ljepoti Božje prirode - Begovača, 6.7.

U prvu subotu srpnja – 6.7., svećenici Otočkoga dekanata, zajedno s planinarima i svim ljubiteljima prirode, kao i vatrogascima otočkoga DVD-a, planiraju...   >>>

"Zbor" u Švici - uz krštenje i svećenički jubilej

U našoj susjednoj župi Švica svetkovina župnoga patrona Sv. Ivana Krstitelja, 24. lipnja, znakovito je protekla obilježena trostrukim slavljem – u župnoj...   >>>