Prvi petak - Misa na radiju - Zaručnički tečaj

Prvi petak u veljači

Na Svijećnicu – blagdan Isusova prikazanja u Hramu, gdje ga je starac Šimun nazvao Svjetlom na prosvjetljenje svih naroda – tradicionalno se obavlja blagoslov svijeća. Time mi ispovijedamo da je Isus doista naše Svjetlo i Svjetlo svega svijeta. Na taj blagdan slavi se također Dan posvećenog života, tj. razmišljamo o redovništvu i molimo za naše redovnike i redovnice koji su svoj život posvetili Bogu živeći evanđeoske savjete i redovničke zavjete. No budući da je sutradan, na blagdan Sv. Blaža, ujedno PRVI PETAK – kada redovito obavljamo pobožnost Srcu Isusovu – mi ćemo sve to objediniti u jedno slavlje pa ćemo u petak, 3. veljače na sv. misi u 18,00 sati u Kompolju imati i blagoslov svijeća i blagoslov grla (s molitvom Sv. Blažu), a slavlje ćemo završiti klanjanjem Presvetom oltarskom sakramentu.

Prijenos mise na Hrvatskom radiju

Sljedeća nedjelja – 5. veljače, slavi se kao Dan života. No za našu župu to će biti izniman odnosno povijesni dan – iz kompoljske župne crkve Sv. Stjepana bit će izravan prijenos sv. mise na 1. programu Hrvatskoga radija. Međutim, budući da prijenos mora biti uživo, misa će umjesto u 10,00 sati te nedjelje iznimno biti u 11,00 sati. Župljane i prijatelje naše župe molim da to razglase i drugima kako bi svi koji žele mogli slušati prijenos mise. Deset minuta prije mise, tj. u 10,50 bit će kratak prilog o župi i mjestu Kompolje.

Zaručnički tečaj

Prvi turnus Tečaja o braku – Zaručnički tečaj – za naš dekanat održat će se u Otočcu u posljednjem vikendu veljače i prvom vikendu ožujka. Molim zaručnike koji će se vjenčati u prvom dijelu ove godine (ili do konca godine), a koji nisu obavili tečaj, da se prijave svome župniku, kako bi organizator Tečaja mons.Tomislav Šporčić, povjerenik za pastoral obitelji u Gospićko-senjskoj biskupiji, mogao navrijeme sve prirediti za uspješno odvijanje planiranog programa.

'Elizabeta' u Brlogu - u nedjelju na Duhove

Poradi dobro poznatih okolnosti i razloga ovogodišnje slavlje zaštitnice župe Brlog – Pohod Blažene Djevice Marije Elizabeti, tj. župni "zbor", pučki zvan...   >>>

Euharistija - obnova uma i srca ter izvor snage

POTICAJ NA RAZMIŠLJANJE O TEMI 3. VAZMENE NEDJELJE Opis susreta Uskrsloga s dvojicom učenika na njihovu putu iz Jeruzalema prema Emausu je izvještaj...   >>>

Je li slučajan potres u nedjelju bez sv. mise?

PRVA NEDJELJA BEZ MISA (...) Cijela ova priča s koronom, prenapuhana kakva već jest (i tko to ne vidi taj je slijep pokraj zdravih očiju!), bila je...   >>>