Misijska nedjelja (29. kg-B), 18.10.2015.

1. KALENDAR ovoga tjedna: ● Danas je 29. N.kg ● četvrtak 22.10.: Sv.Ivan Pavao Dragi, p. (+2005.) (možemo ga zvati Dragi, umjesto Drugi, jer je mnogo puta izgovorio svima nam drage riječi: "Dragi moji Hrvati!") ● petak 23.10.: Sv. Ivan Kapistranski, prez. (+1456.) ● Sljedeća nedjelja, 25.10.: 30.Nkg – godišnjica posvete vlastite crkve (gdje nije poznat datum) - sv. mise po redovitom rasporedu:
- u Kompolju u 10,00 sati (pro populo – za narod)
- na Vratniku u 13,00 sati (za pok. Anu i Franju Nekić, Katu i Ivu Biondić)
- u Brlogu u 15,00 s.(za pok. Mandicu Jurković, god.)
- sljedeća sv. misa u Kalu je u nedjelju 1.11. (svetkovina Svih Svetih)

2. SVETE MISE u ovom tjednu su (u Kompolju) u 19,00 sati. Misne nakane:
- PONEDJELJAK (19.10.): po nakani
- SRIJEDA (21.10.): za duše u čistilištu
- SUBOTA (24.10.) - iznimno u 16,00 sati (!): pok. Jure i Kata Odorčić

3. ZBOR ima probu PETKOM poslije večernje sv. mise... (i za neredovite!)

4. LISTOPADSKE POBOŽNOSTI redovito u 19,00 sati (osim nedjeljom)…

5. PRIJAVNICE kandidata za PRVU SV. PRIČEST i KRIZMU - podsjećamo - treba popunjene i podpisane (od kandidata i roditelja) donijeti župniku najkasnije do 1. studenoga. To se odnosi na učenike 2. i 3. raz. osn. škole (prvopričesnici) ter 7. i 8. raz. (krizmanici).

6. AKCIJA PRIKUPLJANJA PLODOVA zemlje za sjemeništa u Rijeci i Zadru traje do konca listopada. Kao i dosad, Otočki i Senjski dekanat prikupljaju hranu za Riječko sjemenište. Budući da dosad nitko ništa nije dao, zamolit ćemo, kao i lani, neke članove ŽPV ili vjernike koji mogu, da podkraj mjeseca obiđu sve po dijelovima župe (u Kompolju ćemo u sljedeću nedjelju oglasiti kada će to biti; na Vratniku će Zorica Nekić ovaj tjedan proći po selu; a u Kalu tko god može neka doveze do Marka Larme, jer Dane više ne može skupljati)!

7. GODIŠNJI SUSRET ŽUPNIH PASTORALNIH VIJEĆA održava se danas u Otočcu. Program počinje u 15,00 s. molitvom u župnoj crkvi, a nastavlja se predavanjem u Gackom POU.

8. SAKRISTIJA u Kalu je pred dovršetkom prve faze radova – do konca mjeseca dobit ćemo vrata i prozore, potom će se otvoriti prolaz iz crkve u sakristiju i moći ćemo je privrjemeno koristiti. A nastavak radova je, nadamo se, na proljeće.
DAROVATELJI: Dane Katalinić prvi je darovao materijal u vrijednosti preko 1.200 kuna, Blaž Biondić darovao je 400 kn, a Ivica Biondić obećao je platiti vrata i prozore, kao i još neke radove koji će slijediti. Svima velika hvala – očekujemo priloge ostalih župljana iz Kala. Bog će svima uzvratiti!

9. HODALICE ZA INVALIDE – rabljene, na kotačima, za one koji teško hodaju – imamo još samo 1 kom (Joso Nikšić donio je ljetos 4 komada).

10. GROB POK. ŽUPNIKA DINTERA nemojte zaboraviti urediti do blagdana Svih Svetih!

11. DVD - STIPANJA 2015. – skraćena snimka slavlja: 49,90 kn.